חנות בגדי המעצבים Matchesfashion.com מתרחבת אל השוק הבינלאומי בעזרת Google Ads

חברת קמעונאות יוקרתית מרחיבה את הפעילות בהצלחה ל-190 שווקים חדשים בעזרת כלים של Google

יעדים

  • לפתוח חנות וירטואלית של Matchesfashion.com
  • לשדר ללקוחות ברחבי העולם ש-Matchesfashion.com הוא אתר של מוצרי יוקרה
  • להתרחב לשווקים בינלאומיים

גישה

  • תכנון ההתרחבות לזירה הגלובלית בעזרת מדד הצרכנים
  • התאמת קמפיינים ב-Google Ads למדינות ולערים ספציפיות
  • מודעות עם פרטי מוצרים עזרו לשדר למשתמשים איכות ויוקרה
  • אופטימיזציה של קמפיינים באמצעות Google Analytics

תוצאות

  • התרחבות מוצלחת לזירה הגלובלית
  • החברה פועלת ב-190 שווקים ברחבי העולם
  • 70% מהלקוחות מגיעים מחוץ לבריטניה

ברשת Matchesfashion.com אפשר ליהנות מחוויית שופינג של בגדי מעצבים ואקססוריז יוקרתיים, עם פריטים של יותר מ-400 מעצבים – מגוצ'י ועד ולנטינו. אחרי 20 שנה של מכירות בחנויות פיזיות בלבד, החברה השתמשה ב-Google Ads ובמדד הצרכנים כדי להתרחב ל-190 שווקים ברחבי העולם.

ל-Matchesfashion.com יש ותק של יותר מ-25 שנה בתחום אופנת היוקרה. החברה מוכרת בגדי מעצבים ברשת, בסניפים ובחלל הקונספט הייחודי שלה לחוויית שופינג פרטית בלונדון, כמו גם באירועים בינלאומיים. רות צ'פמן, מנכ"לית ומייסדת שותפה: "Matchesfashion.com מספקת חוויית יוקרה ללקוחות שבאמת מבינים באופנה".

20 שנה אחרי פתיחת החנות הראשונה בווימבלדון, החליטה הנהלת Matchesfashion.com להרחיב את היקף החשיפה שלה לשוק הגלובלי ולפתוח חנות וירטואלית. זיהוי הקהל הבינלאומי המתאים הוא שלב קריטי לחברה שמוכרת מוצרי יוקרה לשוחרי אופנה. לכן Matchesfashion.com פנתה ל-Google וביקשה עזרה באיתור השווקים שכדאי למקד אליהם את מאמצי השיווק.

בשלב הראשון השתמש צוות החברה בכלי הניתוח החינמיים של Google, כמו מדד הצרכנים. התוצאות עזרו לצוות להחליט באילו שווקים עדיף להפעיל קמפיינים מותאמים אישית ב-Google Ads. לאחר מכן, כשהצוות זיהה את המדינות ואת קהלי היעד הנכונים, הוא פרסם מודעות עם פרטי מוצרים כדי להבהיר ללקוחות פוטנציאליים שהמוצרים ב-Matchesfashion.com הם מוצרי יוקרה באיכות הגבוהה ביותר.

המודעות הניבו תוצאות טובות במיוחד. הצוות גילה שתמונות ברזולוציה גבוהה של המוצרים, לצד טקסט והלוגו של Matchesfashion.com, עזרו להמיר גולשים שרק הסתכלו על המוצרים ולהפוך אותם ללקוחות משלמים.

עוד גורמים חשובים בהצלחת האתר היו יצירת קמפיין נפרד לכל מדינה ואופטימיזציה של כל הקמפיינים בעזרת Google Analytics‬. אוּלריק ג'רוֹם, שותף וסמנכ"ל תפעול: "Google Analytics הוא כלי שאנחנו משתמשים בו כל יום. אנחנו עוקבים אחרי ההתנהגות של הלקוחות, בודקים באילו מכשירים הם נכנסים לאתר ובאילו מדינות הם נמצאים. לצוות התפעול שלנו שימוש קבוע בכלי הזה הוא חובה".

עוד הוסיף ג'רום: "לכל מדינה יש גישה שמתאימה לה בעולם הדיגיטל, והדרך היחידה להצליח היא להתאים את האסטרטגיה למדינות שבאמת רוצים להתמקד בהן. קודם כל, צריך להבין את המגמות. אחר כך מתאימים את ההגדרות בפלטפורמת Google Ads כדי להגיע לחשיפה במדינה הנכונה, ואפילו בעיר הנכונה".

ההוכחה ליעילות האסטרטגיה לא איחרה לבוא. עם הפעלת הקמפיינים נרשמה עלייה חדה במכירות הבינלאומיות של החברה. היום, ל-Matchesfashion.com יש לקוחות ב-190 שווקים, ורוב המכירות שלה הן למדינות אחרות. אולריק: "היום אנחנו חברה בינלאומית. יותר מ-70% מהמכירות שלנו הן לשווקים מחוץ לבריטניה".

צ'פמן סיכמה את סיפור ההצלחה של התרחבות החברה: "אנחנו מוֹכרים כמעט לכל מדינה בעולם היום. המוצרים שלנו מגיעים אפילו לאיים הכי קטנים באוקיינוס השקט. אנחנו שולחים לכל מקום".

“Google Analytics הוא כלי שאנחנו משתמשים בו כל יום. אנחנו עוקבים אחר ההתנהגות של הלקוחות, בודקים באילו מכשירים הם נכנסים לאתר ובאילו מדינות הם נמצאים. היום אנחנו חברה בינלאומית“. ולריק ג'רום, שותף וסמנכ"ל תפעול, Matchesfashion.com