חברת הסטארט-אפ ההודית Freshworks מתרחבת בהצלחה אל שווקים בינלאומיים

איך עזרה Google ל-Freshworks להפוך למקור השפעה עולמי בתחום התוכנות העסקיות המבוססות על ענן

יעדים

  • להשיק מוצרים בשוק שנשלט על ידי חברות ענק
  • לשרת חברות בכל הגדלים
  • לבנות בסיס לקוחות בשווקים יציבים ברחבי ארה"ב ואירופה

גישה

  • פרסום ברשת החיפוש של Google
  • שיפור חוויית ההצטרפות של לקוחות חדשים
  • סינון לידים בעזרת Analytics ו-Google Ads, כדי לייעל את הקמפיינים ולשפר את החזר ה-ROI

תוצאות

  • כיום החברה פועלת ב-60 שווקים ברחבי העולם, וממשיכה לגדול
  • בסיס של מעל 130,000 לקוחות, שעוד ממשיך לגדול
  • 60% מהעסקאות מגיעות דרך מוצרי Google
  • ירידה של 20% בעלות להמרה (CPA) משנה לשנה

Freshworks יוצרת פתרונות תוכנה מבוססי-ענן לעסקים. החברה נוסדה בצ'נאי שבהודו בשנת 2010 ונקראה בשם Freshdesk. היא פיתחה חבילת מוצרים מגוונת - מתוכנות CRM למכירות ועד כלים לגיוס עובדים ותוכנות לתמיכת לקוחות. החברה גדלה במהירות וכיום היא מעסיקה מעל 1,000 עובדים בחמישה משרדים במקומות שונים ברחבי העולם. התוכנות שלה כבר נמצאות בשימוש ביותר מ-130,000 ארגונים ברחבי העולם.

אם כך, איך הצליחה חברת הסטארט-אפ ההודית Freshworks להתחרות במתחרים ענקיים ומבוססים?

חברת Freshworks לא רק השיקה מוצרים בשוק הנשלט על ידי חברות ענק, אלא גם חתרה להשיג מטרה שאפתנית במיוחד: לשרת חברות בכל הגדלים, כולל פלח ה-SMB, שלרוב קשה לחדור אליו.

כבר משלב ההשקה, Freshworks נעזרה בפרסום ברשת החיפוש של Google כדי לבנות בסיס לקוחות בשווקים יציבים ברחבי ארה"ב ואירופה. בעזרת מודל פנימי ייחודי של מכירות בשוק הגלובלי שהפחית את עלות המכירות של החברה, Freshworks הצליחה להפיק יותר תמורה מתקציב השיווק שלה בדיגיטל, ולשפר את חוויית ההצטרפות של לקוחות חדשים. כך הצליחה חברת הסטארט-אפ להתחרות ישירות במתחרים הגדולים ביותר שלה.

Google ו-Freshworks פעלו יחד לסינון לידים בעזרת Analytics ו-Google Ads כדי לייעל את הקמפיינים ולשפר את החזר ה-ROI מרשת החיפוש, וכך להבטיח צמיחה איכותית.

על אף שאמצעי השיווק העיקרי של Freshworks הוא רשת החיפוש, בעזרת Google הצליחה החברה להשתמש גם במוצרים נוספים של Google. ב-2016 היה ל-YouTube תפקיד מרכזי באסטרטגיית המיתוג של החברה, ומאז היא משתמשת ב-Google Marketing Platform וב-YouTube כתוספת משלימה לקמפיינים שלה ב-Google Ads.

כיום, Freshworks היא מקור השפעה עולמי בתחום התוכנות העסקיות המבוססות על הענן. הנתח הגדול ביותר של ההכנסות שלה מגיע מצפון אמריקה, ולאחר מכן מאירופה. לחברה יש עכשיו בסיס של מעל 130,000 לקוחות, ו-60% מהעסקאות שלה מגיעות דרך מוצרים של Google.

המדדים והתובנות מ-Google תרמו רבות להבנת הצמיחה ולהמשכתה, ולניהול התקציב. כפי שמסביר ראמש ראווישאנקר, מנהל השיווק של Freshworks: "הכלים של Google הם הכלים המתוחכמים ביותר למדידת היעילות של ערוץ. יש לנו הרבה דברים טובים לומר בנוגע להחזר על ההשקעה במוצרי Google".

Freshworks מתכננת להשתמש במגוון כלים של Google כדי להמשיך לצרף לקוחות חדשים ולהגביר את המוּדָעוּת הגלובלית למותג. לאור הגידול במבחר המוצרים של Freshworks, החברה מתכננת להשתמש בשירותי התרגום של Google כדי להתרחב לשווקים בינלאומיים חדשים.

אין לנו ספק שהתרומה של Google הייתה חלק אינטגרלי מהצמיחה שלנו. ג'יריש מאת'רובותם, מייסד ומנכ"ל Freshworks

מוצרי Google הם אמצעי נהדר לעסקים שרוצים לגדול במהירות. ראמש ראווישאנקר, מנהל שיווק, Freshworks