המכירות של airBaltic נסקו לגבהים חדשים

בואו לראות איך התאמת הקמפיינים לשוק המקומי והפתרונות הנוספים של Google עזרו לחברה להשיג את יעדה

יעדים

  • להגביר את המוּדעוּת למותג
  • להגדיל את היקף המכירות מחוץ לשוק הליבה של החברה
  • לייעל את השיווק של airBaltic בדיגיטל

גישה

  • יצירת מתודולוגיה לבדיקת הביקוש בשווקים לפי מסלולים, כדי להעריך את הביקוש למסלולים ספציפיים
  • יצירת מרכז שליטה תפעולי המבוסס על נתונים, כדי לעקוב אחר הפעילות בדיגיטל ולנהל אותה
  • ניתוח רציף של נתונים ואופטימיזציה של קמפיינים בהתאם לתוצאות
  • התאמת הקמפיינים לשפה ולתרבות של כל מדינת יעד

תוצאות

  • עלייה של 125% במכירות לנוסעים דרך Google Ads
  • העלות לפלח (CPS) צנחה ביותר מפי 4
  • מספר הנוסעים צפוי לעלות בזמן שהעלות לפלח ממשיכה לרדת

airBaltic היא חברת התעופה האזורית של המדינות הבלטיות. מהמשרדים הראשיים שבריגה, בירת לטביה, החברה מנהלת את פעילותה ברחבי אירופה. airBaltic מציעה טיסות לאירופה, למדינות הנורדיות, למזרח התיכון ולחבר המדינות, ובסך הכול מגיעה ל-60 יעדים.

חברת התעופה נוסדה בשנת 1995, והציבה לעצמה יעדי צמיחה שאפתניים עד שנת 2020. יעדים אלה כללו הקמת צי מחודש של 30 מטוסים, המתהדר בשבעה מטוסי בומברדייה CS300 חדשים לגמרי – מה שיהפוך אותה לחברת התעופה הראשונה בעולם שמפעילה את המטוס המתקדם הזה.

ל-airBaltic הייתה נוכחות חזקה בשווקים שבהם היא מבוססת. היא רצתה להגביר את המוּדָעוּת למותג, להגדיל את היקף המכירות שלה מחוץ לשוק הליבה שלה ולהשיג כמה שיותר השפעה בצורה יעילה ומשתלמת. לכן, היא החליטה להתמקד בשיווק בדיגיטל, המאפשר לעקוב אחר הנתונים ולמדוד אותם.

airBaltic פנתה לשירותי Google כדי לגבש שיטה להערכת הביקוש בשוק לפי מסלולים. שיטה זו אפשרה לה לזהות באילו שווקים זרים נמצא הביקוש הרב ביותר, לאילו שפות כדאי לתרגם את הקמפיינים ומהי הדינמיקה העונתית. כמו כן, נקבעו מדדי KPI חדשים כדי להתאים את פעילויות הקמפיין ליעדים העסקיים.

בעזרת פתרון אוטומציה מותאם אישית, airBaltic הצליחה להשיק קמפיינים של חיפוש בתשלום בעשר שפות, וגם להציג את הביצועים שלהם באופן ויזואלי מול מדדי ה-KPI – במרכז שליטה תפעולי המבוסס על נתונים. כיום, ניתוח נתונים ותובנות הם עמוד השדרה של אסטרטגיית השיווק של airBaltic. כעת, אם airBaltic מגלה שקמפיין מסוים מניב שיעורי המרות טובים, היא יכולה למקסם את הפוטנציאל של אותה פעילות.

airBaltic בחרה בגישה שמתמקדת במשתמשים כדי לעודד מעורבות בקרב הלקוחות לאורך מסלול הרכישה באמצעות קמפיינים לרשת החיפוש של Google. היא השתמשה גם בקמפיינים לרשת המדיה כדי ליצור מוּדָעוּת למותג, ובקמפיינים של רימרקטינג כדי לחדש את האינטראקציה עם לקוחות פוטנציאליים שמעולם לא ביצעו רכישה. Google סייעה גם בלוקליזציה של הקמפיינים לכל מדינת יעד חדשה.

95% מתקציב השיווק של airBaltic מופנה כיום לפעילות בדיגיטל. חצי ממנו מושקע בקמפיינים לרשת החיפוש, והשאר ברימרקטינג ובמודעות לרשת המדיה.

העלות לפלח (CPS) נחתכה ביותר מפי ארבעה בהשוואה לקמפיינים ניסיוניים ראשוניים שנערכו בחמישה מסלולים שונים, והיא ממשיכה לרדת. ב-2016 השיגה airBaltic גידול של 10% במספר הנוסעים ועלייה נוספת של 22% ב-2017.

שירותי Google חיוניים לנו מאוד. אנחנו גדלים בשווקים שקודם לכן לא היינו חזקים בהם. הודות ליכולת לנתח נתונים על שווקים חדשים, הביצועים שלנו בגיוס לקוחות ישתפרו עוד יותר. ג'ואוני אוקסנן, סגן נשיא בכיר לשיווק, מסחר אלקטרוני ומכירות, airBaltic