חברת ‎1-800-GOT-JUNK?‎ כבשה את השוק בשלוש מדינות בעזרתה של Google

יעדים

 • להגדיל את טווח ההגעה למקומות נוספים בעולם
 • להבין טוב יותר את הצרכים של הלקוחות ולשפר את השירות
 • לשפר את שיתוף הפעולה ואת השיטות המומלצות בתוך העסק
 • להכפיל את ההכנסות בתוך ארבע שנים ל-200 מיליון דולר בשנת 2016

גישה

 • ניתוח התנהגות הלקוחות באינטרנט כדי לגבש אסטרטגיית אינטרנט ולמקד את הרחבת הפעילות
 • הטמעה של G Suite כדי לחבר את הצוותים בשטח ולשפר את התקשורת
 • שימוש בהזמנות מקוונות ובביקורות של לקוחות כדי להגדיל את טווח ההגעה

תוצאות

 • החברה פועלת ב-200 אזורים ברחבי קנדה, ארה"ב ואוסטרליה
 • הפעילות העסקית באינטרנט תורמת 40% מכלל ההכנסות
 • צמיחה עסקית של 25% משנה לשנה
 • ב-2015 הסתכמו ההכנסות ב-250 מיליון דולר – הרבה מעבר ליעד של הכפלת ההכנסות עד שנת 2016

‎1-800-GOT-JUNK?‎ היא החברה הגדולה בעולם לפינוי מקצועי של חפצים ישנים. החברה נוסדה בשנת 1989 והיא פועלת כיום בכ-200 אזורים ברחבי קנדה, צפון אמריקה ואוסטרליה. השיווק באינטרנט הוא גורם מרכזי בסיפור ההצלחה של החברה, כי נכון להיום ההכנסות מפעילות באינטרנט מניבות 25 אחוז מהצמיחה השנתית ומהוות 40% מההכנסה הכוללת שלה.

חברת ‎1-800-GOT-JUNK?‎ מפנה בצורה אחראית פריטים מיותרים גם מבתים פרטיים וגם מעסקים, ומוודאת שהכול ימוחזר, ייתרם או יטופל באופן בטוח אחר.

הרחבת הפעילות למדינות נוספות הוגדרה כיעד כבר בתחילת דרכה של ‎1-800-GOT-JUNK?‎. מכיוון שאנשים בכל העולם זקוקים לעזרה בפינוי חפצים מיותרים, המייסד והמנכ"ל בריאן סקודמור ידע מההתחלה שאפשר לשכפל את המודל העסקי הזה בשווקים נוספים.

כיום החברה פועלת בצפון אמריקה ובאוסטרליה, וגם במדינת המקור קנדה. הכנסותיה של החברה מסתכמות ב-250 מיליון דולר – הרבה מעבר ליעד – והנוכחות שלה באינטרנט היא גורם מכריע בסיפור ההצלחה הזה.

פיתוח אסטרטגיית השיווק באינטרנט של ‎1-800-GOT-JUNK?‎ סייע להרחבת הפעילות העסקית בקנדה ומחוצה לה, כי הוא עזר לחברה למצוא קהלים חדשים ולתקשר איתם בצורה רלוונטית. "הסתכלנו על פרופיל הלקוח שלנו והבנו איך והיכן להשיג את הקהל שלנו באינטרנט", אומר אנדי פרקינס, סגן נשיא לטכנולוגיה עסקית בחברת ‎1-800-GOT-JUNK?‎.

זה עזר לחברה גם לשרת טוב יותר את הלקוחות. בעבר, לא היה לה קל להגיב להתנהגות הלקוחות באינטרנט בתוך פרק זמן סביר ולהשיק דפי אינטרנט חדשים שיענו על הצרכים שלהם. כיום, אסטרטגיית האינטרנט של ‎1-800-GOT-JUNK?‎ מאפשרת לה להבין טוב יותר את נתוני הלקוחות, שבתורם מאפשרים לחברה להטמיע במהירות שינויים בכל נכסי האינטרנט שלה ולספק ללקוחות את המידע השימושי ביותר.

בזכות האינטרנט, הצליחה ‎1-800-GOT-JUNK?‎ להשתפר גם בתחום של שירות הלקוחות: הלקוחות של החברה מפרסמים ביקורות באינטרנט, והן עוזרות לה גם לגייס לקוחות חדשים.

לאור זאת, ב-‎1-800-GOT-JUNK?‎ רואים בשיווק באינטרנט פתרון חיוני ולא רק כלי עזר נוסף: "ההתקדמות והקצב של הפעילות העסקית שלנו באינטרנט הם גורמים קריטיים בהצלחה שלנו. פיתוח אסטרטגיית האינטרנט שלנו עזר לנו להתגבר על הרבה אתגרים", אומר פרקינס.

בזמן ש-‎1-800-GOT-JUNK?‎ ממשיכה לצמוח, הכלים האינטרנטיים עוזרים לחברה גם לנהל את צוותי העובדים, שמספרם הולך וגדל ברחבי העולם, ולשפר את שיתוף הפעולה ואת שיטות העבודה בתוך החברה. "מערכת G Suite עזרה לנו לחבר את הצוותים שלנו בשטח, כך שהם יכולים לראות ולשתף את המידע בצורה אמינה בו-זמנית", אומר פרקינס.

חברת ‎1-800-GOT-JUNK?‎ משתמשים ב-Google Hangouts, כלי לניהול שיחות ועידה בווידאו הכלול ב-G Suite, כדי לחבר בין המשרדים והצוותים בשטח, מה שתורם גם להרחבת הפעילות העסקית. "כולם קופצים לכמה דקות בבוקר כדי לשתף מידע עדכני לפני שאנחנו מתחילים את היום, כחלק מהשיח היום-יומי שלנו", אומר פרקינס. "מדהים לראות איך המערכת של Google מעניקה לצוותים שלנו השראה למצוא צעדים קטנים לשיפור התקשורת והפרודוקטיביות שלנו, והצעדים הקטנים האלה מתפתחים ליוזמות גדולות של החברה. אנשים מגיבים טוב יותר וכולם מרגישים יותר מחוברים".

למעשה, ‎1-800-GOT-JUNK?‎ מציעה כיום את שירותיה בקנדה, בארה"ב ובאוסטרליה. היעד המקורי שלה היה להגיע להכנסה של 200 מיליון דולר עד 2016, והיא עברה אותו ביותר מ-50 מיליון דולר.

הצמיחה בעזרת האינטרנט הייתה וממשיכה להיות גורם מרכזי בסיפור ההצלחה הזה, כי נכון להיום ההזמנות באינטרנט מניבות כ-40 אחוז מהכנסותיה של החברה. זהו גם תחום הצמיחה המשמעותי ביותר של הפעילות העסקית, והוא תורם 25 אחוז מהצמיחה השנתית של החברה.

עכשיו החברה מתכוננת לשלב השני של אסטרטגיית הצמיחה שלה. "הנוכחות באינטרנט קריטית לצמיחה המהירה ולהצלחה המתמשכת שלנו", אומר פרקינס. "האינטרנט מעניק לנו שפע של הזדמנויות. הפכנו מספק שירות מקומי לספק שירות גלובלי, ואנחנו מגיעים ללקוחות בזכות אסטרטגיית האינטרנט שלנו".

"הנוכחות באינטרנט קריטית לצמיחה המהירה ולהצלחה המתמשכת שלנו. הפכנו מספק שירות מקומי לספק שירות גלובלי, ואנחנו מגיעים ללקוחות בזכות אסטרטגיית האינטרנט שלנו". אנדי פרקינס, סגן נשיא לטכנולוגיה עסקית, ‎1-800-GOT-JUNK?‎