איך מיתוג מצוין עוזר לזכות בליבם של הלקוחות כשמתרחבים לשווקים בינלאומיים חדשים

האינטרנט פתר רבים מהמכשולים שמנעו מחברות לפרוץ אל הזירה הגלובלית, והביא איתו אפשרויות צמיחה כמעט בלתי מוגבלות.

מוכנים לצאת אל העולם הגדול? כשיוצאים לדרך, חשוב לזכור שהמותג תמיד צריך לעמוד במרכז הבמה.

המותג הוא הנכס הכי יקר שלכם

דמיינו שהארגון שלכם הוא אדם, והמותג הוא האישיות שלו. המותג הוא ההבטחה שלכם ללקוחות בכל הנוגע לעסק, לשירותים ולמוצרים שאתם מציעים. כשאנשים שאנחנו מכירים מתנהגים בצורה שאינה אופיינית להם, אנחנו חשים בלבול. אפילו התומכים הכי נלהבים שלכם יתבלבלו, אם המותג המוכר והאהוב שלהם ישתנה פתאום. האינטראקציה שלהם עם המותג עלולה להשתנות, ואולי גם הסיבות שמאחוריה.

נתחיל מהבסיס

העיקרון פשוט, אבל לא קל ליישם אותו: צריך לדאוג שגם הצמיחה הכי דרמטית לא תשנה את המראה של המותג, את ההתנהגות שלו ואת הרגש שהוא מעורר אצל הלקוחות.

איך עושים את זה?

קודם כל צריך להבין היטב מה גרם למותג להצליח מלכתחילה:

  • המותג שלכם חזק מספיק כדי לפרוץ לזירה הגלובלית. מה היתרונות שבזכותם הוא רשם את ההישג הזה?
  • מה מייחד את המותג? למה קשה להתעלם ממנו?
  • מה גורם ללקוחות לבחור בכם ולהישאר נאמנים?
  • כשלקוח בוחר בכם, מה הבחירה הזאת אומרת לו על עצמו?
  • מה הקונוטציות הרגשיות של המותג? איזו חוויה האינטראקציה איתו מעניקה ללקוחות?
  • מה הערכים של המותג, מה החזון שלכם?

אז איך מתרחבים לזירה הבינלאומית בלי לאבד את כל נכסי המותג היקרים האלה?

נסו לחזור אחורה ולחשוב איך בניתם את המותג ואת העסק. התובנות מהתהליך יעזרו לכם למפות את ההתקדמות שלכם הלאה. כשתיכנסו לשווקים חדשים, נסו לשאול את עצמכם: האם הפעולה הזאת או המסר הזה מתיישבים עם חוויית המותג? אפילו אם אתם מתחילים משיווק מבוסס ביצועים, חשוב ליישם את העיקרון הזה כדי להבטיח שכל נקודת מגע עם הלקוח תבנה את המותג בשוק החדש.

לא הכול מתאים לכולם

לא בכל מדינה תוכלו לשווק את המותג כמו שהוא.

חשוב ללמוד להכיר את התרבות של השוק החדש: אילו מגמות אפשר לזהות בו, מה חשוב ללקוחות ועל סמך מה הם מחליטים לקנות מוצר. Market Finder יכול לעזור לכם לזהות שווקים חדשים, להתגבר על מחסומי השפה והמיקום הגיאוגרפי ולקבל מידע חשוב על תקנות ודרישות משפטיות.

אם העסק שלכם מתנהל כולו באינטרנט, שימו לב שמודל של מכירות בלי נציגים אנושיים אינו מתאים לכל שוק בהכרח. לא כדאי להסתכן. תמיד עדיף לבדוק ולא להניח הנחות. לדוגמה, יפן אולי נחשבת לארץ הדיגיטל, אבל היפנים דווקא מעריכים מאוד יחס אישי, ולכן כדי להצליח ביפן עדיף למכור דרך שותפים מקומיים.

מיתוג תוך כדי תנועה

מצאתם את השוק המתאים? מצוין. עכשיו צריך לבחון את כל מרכיבי המותג, כולל הלוגו, שמות המוצרים והסלוגן, ולבדוק שאין בהם ניסוחים, סמלים או צבעים שייתפסו כפוגעניים או לא ישדרו את המסר הנכון בשוק החדש. התאימו את כל האלמנטים לתרבות היעד, לפי הצורך. האם אסטרטגיות המיתוג שעזרו לכם לבנות את בסיס הלקוחות הראשוני יהיו יעילות גם בשוק החדש?

טיפ אחרון: אם אתם עובדים עם גורמים חיצוניים (סוכנויות, מפיצים, זכיינים, סיטונאים וכו'), גם הם צריכים להבין את המותג ולדעת איך ליישם את העקרונות שלו בהצגת המוצר, בבקרת האיכות ובשירות הלקוחות.

האינטרנט ממשיך לשנות את חוקי המשחק ולסלול לעסקים את הדרך להצלחה. בעולם של היום, גם בוטיק מקומי יכול להפוך לחברת ענק בינלאומית.

מִצאו שווקים חדשים שמתאימים לאישיות של המותג ולמה שיש לכם להציע. שִמרו על זהות המותג, תַקשרו את המסרים שלו ללקוחות הפוטנציאליים והמשיכו לבנות ולמצב אותו באופן שיעורר אצלם הזדהות. כך המותג תמיד ידבר בשפה שלכם, איפה שלא תהיו.