איך מנסחים תיאורי משרות אטרקטיביים?

חושבים היטב על כל מילה

האתגר

רוצים להרחיב את הפעילות העסקית למדינות חדשות? אחד האתגרים המרכזיים והמרתקים שהחברה תצטרך להתמודד איתם בדרך הוא גיוס עובדים חדשים. כל עובד חדש משפיע על הצוות, על התרבות הארגונית ועל הכיוון של החברה. לכן כדאי מאוד להשקיע זמן, משאבים ומחקר בתהליך הגיוס. כשמגייסים עובדים במדינות זרות, בהרבה מקרים המועמדים לא מכירים את הארגון, ותיאור המשרה הוא הטקסט הראשון שהם נחשפים אליו. כל מילה במודעה לפרסום המשרה יוצרת רושם מסוים לגבי החברה. איך מנסחים מודעה שתסקרן את המועמדים ויהיה בה מספיק מידע?

המטרה

להקפיד שבתיאור המשרה יוצגו בבירור היקף המשרה ותחומי האחריות שנכללים בה ויודגשו בו החזון והמטרות של הארגון. התיאור צריך להיות פשוט, בלי מונחים פנימיים מהשפה הארגונית, ומנוסח כך שמועמדים בשווקים הבינלאומיים שאתם רוצים להתרחב אליהם יוכלו להבין אותו בקלות.

מידע נוסף

לא משנה לאיזה שוק אתם רוצים להתרחב, כל תיאור משרה צריך להתמקד בארבע קטגוריות: תחום העיסוק, התפקיד, תחומי האחריות והכישורים הנדרשים. במחקרים פנימיים וחיצוניים ש-Google ערכה לגבי משתמשים נמצא שכדאי להתחיל את תיאור המשרה במידע כללי (מה החזון של החברה?) ורק אחר כך לרדת לפרטים (מה העובד שיקבל את התפקיד יעשה כל יום?)