לחשוב על השוק המקומי כדי לצמוח בשוק הבינלאומי

מאחורי כל השקה מוצלחת בשוק חדש עומד מחקר שוק

עד כמה שזה מפתה לצלול היישר לשוק חדש שנראה לכם מבטיח במיוחד, חשוב קודם לחקור את הדמוגרפיה, את השפה ואת התרבות המקומיות שלו. הבנת ההרגלים של לקוחות פוטנציאליים חדשים היא דרך נהדרת לרכוש את אמון הצרכנים, ודרך בטוחה לשמור על יתרון תחרותי.

כשרוצים להיכנס לשווקים חדשים, לא סומכים על המזל

יש לכם תחושה ממש טובה לגבי שוק חדש מסוים. זה נהדר, אבל לא מספיק בשביל לקדם את העסק שלכם. ההשקעה במחקר על שוק חדש לפני שנכנסים אליו עשויה להשתלם מאוד. החדשות הטובות הן שהיום קל יותר מתמיד לגלות מה הלקוחות בשוק פוטנציאלי חדש אוהבים ורוצים.

Market Finder מאפשר לכם לערוך מחקר על שווקים חדשים ומדגיש את המאפיינים החשובים ביותר לעסק, בהתאם להעדפות שתבחרו. שום דבר לא נשאר ליד המקרה. הכלי מספק את כל הנתונים למחקר השוק שהעסק שלכם צריך כדי להצליח בשוק חדש: החל ממגמות גורפות בקרב הצרכנים ועד אחוז משתמשי הסמארטפונים בשוק היעד. הכלי מציע מחקר מפורט ומעמיק בדיוק כמו שהעסק שלכם צריך. תוכלו להיעזר בו כדי לחקור מהי ההכנסה הפנויה לנפש בשוק פוטנציאלי חדש, מהו הגיל הממוצע בו, ובאיזו תדירות משתמשת אוכלוסיית השוק הזה באינטרנט. בעזרת Market Finder תוכלו להיות מעודכנים, רלוונטיים ובעלי יתרון תחרותי – עוד לפני שאתם נכנסים לשוק החדש.

מתקשים להחליט?

אם אינכם מצליחים להחליט לאיזה מתוך שניים או שלושה שווקים דומים הכי כדאי לכם להיכנס, הכלי Market Finder יעזור לכם לחקור את השווקים הפוטנציאליים ולדרג אותם לפי סדר עדיפות. על סמך נתונים מחיפושים באינטרנט מכל העולם, הכלי מציג את מילות המפתח הנפוצות בחיפוש במדינה מסוימת, מעריך את ההכנסה הפנויה לנפש ומדגיש את התחרותיות של כל מילת מפתח לפי שוק ושפה.

להתאים את האסטרטגיה שלכם בדיגיטל

עם [Google Analytics]‏(https://analytics.google.com)+, השליטה בידיים שלכם ואתם יכולים לקבל החלטות בטוחות בנוגע להתאמת האתר, השיווק או התמחור לפי הצורך. תוכלו להיעזר בו כדי לבדוק אילו ערוצי שיווק הביאו לקוחות לאתר שלכם, ולראות כיצד הם פעלו לפני שביצעו רכישה. אם יש לכם פלטפורמה של מדיה חברתית בשוק החדש, תוכלו להשתמש ב-Google Analytics כדי למדוד את ההצלחה של תוכנית המדיה החברתית. תוכלו גם לראות את הקשר בין הפעילות באתר שלכם לבין ביצועי המודעות ברשת המדיה, וכך להחליט אם להפיץ את המודעות המוצלחות בכל רחבי האינטרנט.

אולריק ג'רום, מנהל תפעול ראשי ושותף בקמעונאית האופנה היוקרתית Matchesfashion.com, אומר ש-Google Analytics סייע להצלחה הדרמטית של החברה בחדירה לשוק הבינלאומי ומציין כי "לכל מדינה יש גישה שמתאימה לה בעולם הדיגיטל, והדרך היחידה להצליח היא לדאוג להתאים את האסטרטגיה למדינות שבאמת רוצים להתמקד בהן".

לחקור מגמות בקרב צרכנים

אם נכנסים לשוק חדש, תמיד כדאי לחקור את המגמות הרווחות בקרב הצרכנים. אם אתם רוצים לחקור את מגמות השימוש בנייד הקשורות למוצר או לשירות שלכם, הכלי Market Finder יכול לספק לכם מידע בנושא. הוא יספק לכם את נתוני החדירה של הנייד לגבי כל שוק נתון, נתונים על תדירות השימוש בסמארטפונים לביצוע רכישות, כמו גם תובנות לגבי פעילויות באינטרנט המבוצעות מהנייד.

טיפ בונוס: איך לבחור לאיזו מדינה כדאי להרחיב את העסק

[Market Finder]‏(https://marketfinder.thinkwithgoogle.com/intl/en)+ הוא כלי דיגיטלי מקיף שעוזר לעסקים שמעוניינים להתרחב למדינות נוספות למצוא לקוחות חדשים מסביב לעולם ולהתכונן לקראת ההתרחבות לשווקים בינלאומיים. כדי להשתמש בכלי, פשוט מזינים בו את אתר החברה והוא ישלוף את הקטגוריות הרלוונטיות לעסק שלכם, ולאחר מכן יציג את השווקים המתאימים לייצוא עבור קטגוריות המוצרים והשירותים האלה. הכלי מדרג את המדינות לפי ממוצע הצעות המחיר המומלצות של Google Ads ולפי נתונים משמעותיים ממקורות כמו Google, הבנק העולמי, דוח Doing Business וכו'.