למכור לחו"ל ולהרוויח יותר: שימוש נכון בפתרונות תשלום בינלאומיים

מחקרים מראים שנפח המכירות הבינלאומיות באינטרנט יוכפל בחמש השנים הקרובות1, ושנפח המכירות הבינלאומיות באירופה יגדל ב-27% בהשוואה לשנה שעברה. בארגנטינה, 40% מהקונים באינטרנט ביצעו עסקה עם מדינה אחרת בשנת 2015. בקנדה ובמקסיקו השיעור הוא 60%. בארה"ב לבדה יש היום 130 מיליון צרכנים שמזמינים מוצרים באינטרנט ממדינות אחרות. מה זה אומר מבחינתכם? שיש לכם הזדמנות למצות את הפוטנציאל של שוקי הייצוא הקיימים שלכם ולהיכנס לשווקים חדשים. אסטרטגיה טובה ובטוחה בכל הנוגע להעברת תשלומים בין מדינות תעזור לכם לנצל את ההזדמנות הזאת.

לקבל תשלומים מארצות אחרות

היום קל יותר מאי פעם להתרחב לשווקים חדשים, וגם הלקוחות יכולים למצוא אתכם בכמה קליקים מכל מקום בעולם. אבל האם אמצעי התשלום שאתם מציעים מקובלים במדינה שלהם? האם הבנקים שלהם עובדים עם הבנק שלכם? כשהלקוח נמצא במדינה אחרת, כל סיבוך וכל תקלה בתהליך התשלום עלולים לגרום לו לבטל את העסקה.

לכן, כשמנהלים עסקי ייצוא, חשוב להיות גמישים. אל תגבילו את עצמכם. הנתונים והמדריכים של Market Finder יעזרו לכם להתאים את ניהול התשלומים בעסק להעדפות של הלקוחות. הציעו ללקוחות אמצעי תשלום שהם מכירים, ותגלו כמה משתלם להיות קשובים לשוק המקומי.

אל תשכחו גם להגן על עצמכם. חשוב לברר אילו עמלות גובים במדינת היעד, ואם יש סיכון להונאה. כדי להבטיח שכל עסקה בינלאומית תתבצע בלי תקלות, צריך לבנות אסטרטגיה לאבטחת התשלומים וליישם אותה בכל שלב ושלב בתוכנית ההתרחבות.

לחשוב מקומי

ממחקר שנערך בשנת 2016‏2 עלה ש-10% מבעלי החנויות הווירטואליות בבריטניה אינם מרוצים כלל מפתרונות התשלום הבינלאומיים שלהם, וש-69% חושבים שלוקליזציה ממלאת תפקיד חשוב מאוד בהצלחתו של כל קמעונאי.

רוצים לקוחות נאמנים? היו קשובים ורגישים להבדלים התרבותיים ביניכם. תמיכה באמצעי התשלום הפופולריים ביותר בכל אחד מהשווקים החדשים תעזור לכם לבנות אמון אצל הלקוחות ולהגדיל את נפח המכירות.

25% מהעסקאות באינטרנט לא עוברות את שלב הקופה. קונים נוטשים את עגלת הקניות בגלל עיצוב מבלבל, מודעות שמסיחות את הדעת, אמצעי תשלום לא מוּכָּרים ועוד. בשווקים זרים הבעיה הזאת חמורה כפליים.

כדי להבטיח שלכם זה לא יקרה:

  • דאגו שתוכן האתר יהיה בשפה של השוק שאליו אתם מייצאים.
  • הוסיפו תמיכה באמצעי תשלום מקומיים.
  • ודאו שדף הקופה נראה מוּכָּר לגולשים.
  • בקרו באתרים של המתחרים ובררו באילו פורמטים הם משתמשים.
  • הקפידו שדף הקופה יהיה כמה שיותר פשוט.

לעבוד חכם

השקיעו קצת זמן והכינו שיעורי בית – יש הרבה פתרונות תשלום בעולם. ב-Market Finder יש הסברים מפורטים על אמצעי התשלום הפופולריים ביותר: ארנקים דיגיטליים, העברות בנקאיות באינטרנט, כרטיסי אשראי, תשלומים בנייד ועוד.

ספק תשלומים הוא גורם חיצוני שמעביר את הכספים מהלקוחות אליכם ולהיפך. זו דרך בטוחה ואמינה לביצוע עסקאות, כי ספקי תשלומים מכירים את התקנות המקומיות. אם, למשל, אתם נמצאים בתל-אביב והקונה שלכם בטוקיו, ספק תשלומים הוא בחירה טובה.

בזכות האינטרנט, גם עסקים קטנים ובינוניים יכולים לסחור עם לקוחות בכל העולם. כניסה לשוק ייצוא היא התחלה חדשה ומרגשת, אבל גם משימה לא פשוטה. Market Finder יעזור לכם להתמודד עם המורכבות בכל הנוגע להעברת תשלומים בין מדינות. יש לנו הסברים על פיתוח ויישום של אסטרטגיה לניהול תשלומים מאובטחים מרגע הכניסה לשוק החדש.

מקורות