Jak vytvářet skvělé videokampaně, část 3/3

Budoucnost videokampaní: lepší využití statistik YouTube

1 Přehled

Stále se mění způsob, jak lidé používají internet, a Google se aktivně snaží, aby web YouTube jako světová videoplatforma fungoval v mobilním světě s různými zařízeními co nejlépe.

2 Budoucnost videokampaní

Nová generace statistik a přehledů YouTube

Nové cloudové měřicí řešení staví na nejmodernějších způsobech vytváření statistik pro inzerenty na YouTube a ochrany soukromí a bezpečnosti na Googlu a na YouTube.

Toto nové řešení inzerentům poskytuje podrobnější statistiky YouTube pro jejich kampaně na různých zařízeních, takže mohou lépe porozumět tomu, jaký mají jejich kampaně dopad na jejich nejhodnotnější zákazníky. Například výrobce automobilů může podrobně zjistit, jak reklamy na YouTube na různých zařízeních ovlivnily konkrétní segment publika (např. osoby, které si dříve koupily SUV).

Účinnější oslovení publika

Význam mobilních zařízení

Přes 75 % zhlédnutí na YouTube dnes pochází z mobilních zařízení. Je proto důležité zobrazovat relevantní a užitečné reklamy na všech typech zařízení. K tomu je zapotřebí lépe měřit kampaně účinně oslovit na YouTube cílové publikum.

Cílení na diváky na YouTube podle historie jejich vyhledávání na Googlu

Další novinkou je možnost cílit na diváky na YouTube i podle historie jejich vyhledávání na Googlu.

To inzerentům umožňuje cílit reklamy na uživatele, kteří hledali konkrétní produkt nebo službu. Například jako prodejce oblečení můžete oslovit potenciální zákazníky, kteří na Googlu hledali slevy na zimní kabát, a ve správný okamžik je zaujmout kampaní propagující vaši značku zimního oblečení.

Oslovte své nejhodnotnější uživatele na YouTube pomocí vlastních seznamů zákazníků

Další zajímavá funkce umožňuje inzerentům na základě získaných údajů oslovit nejhodnotnější zákazníky na YouTube pomocí vlastních seznamů zákazníků. Výše uvedený prodejce oblečení by tak například mohl oslovit zákazníky, kteří se v jeho prodejně přihlásili k odběru speciálních nabídek.

Užitečné odkazy