The Heat Company pomocí Google Ads zvyšuje své tržby z vývozu

Zjistěte, jak rakouská společnost úspěšně expandovala na globální trhy

Cíle

  • Globální rozšíření zásahu
  • Zvýšení objemu mezinárodních prodejů

Přístup

  • Použití služeb Google Ads a Google Analytics k zasažení nových trhů a publik
  • Změna obchodního modelu z velkoobchodního prodeje na prodej koncovým uživatelům

Výsledky

  • Rychlé zvýšení objemu prodejů
  • Společnost nyní vyváží produkty na mezinárodní trhy včetně Austrálie, Kanady a USA
  • 85 % tržeb pochází z vývozu

Rakouská společnost The Heat Company založená v roce 1994 vyrábí a prodává hřejivé výrobky pro outdoorové použití. Díky službám Google Ads a Google Analytics dokázala oslovit širší publikum a zvýšit svůj export tak, že 85 % jejích nynějších tržeb pochází ze zahraničí.

The Heat Company se sídlem v rakouském Altenmarktu se od svého založení soustředila na domácí velkoobchodní prodej. V roce 2007 se nicméně rozhodla využít potenciál svého internetového obchodu a rozšířit svůj zásah na globální trh.

Rozhodla se využít služeb Google Ads a Google Analytics, aby jí pomohly určit, na jaké trhy a publika bude nejlepší zacílit. Jako prodejní argument využila společnost skutečnost, že její produkty, mezi které patří rukavice, vložky do bot, ohřívače rukou a nohou a hřejivé náplasti na krk a trup, jsou vyrobeny z přírodních materiálů bez použití chemikálií.

Mezinárodní inzerce se vyplatila a prodej rychle vzrostl. „Služba Google Ads nám umožnila oslovit zákazníky, o kterých jsme si ze začátku ani nedovolili uvažovat,“ říká Herwig Holzer, ředitel společnosti The Heat Company. „Vždy jsou na světě nějaká místa, ve kterých je zima, a někdo, komu je chladno, a my můžeme cílit na tyto konkrétní trhy.“ Společnost rychle zaznamenala nákupy například až z Argentiny, USA, Kanady, Austrálie a Mongolska a celé Evropy. To způsobilo, že se The Heat Company rozhodla změnit svůj obchodní model a místo velkoobchodního prodeje se zaměřit na jednotlivé spotřebitele.

Mezinárodní cílení na tyto zákazníky mělo výrazný dopad na tržby, z nichž 85 % dnes pochází z vývozu do celého světa. „Služba Google Ads je vynikající,“ říká Holzer. „Umožňuje nám pracovat velmi efektivně. Obzvlášť pro malé nebo střední firmy mohu náklady na inzerci představovat obrovské břemeno, ale s Google Ads vidím, kolik utrácím a jak se mi to vrací.“

Společnost je nyní mnohem více zaměřená na koncové zákazníky a dále se snaží objevovat nevyužité trhy po celém světě.

„Jsme teď mnohem více zaměření na koncového zákazníka, což může vést jedině ke zlepšení našich produktů a služeb. Díky Googlu máme příležitost rozšířit svůj zásah a prosadit se po celém světě.“ Herwig Holzer, ředitel, The Heat Company