Řešení pro správu pracovních sil společnosti Synerion dobývají díky Google Ads nové trhy

Přečtěte si, jak se jí díky Googlu podařilo upoutat pozornost zákazníků v zahraničí

Cíle

 • Získat lepší představu o cílových trzích a připravit vhodnější kampaně
 • Zapracovat na rozeznání značky za hranicemi
 • Expandovat do dalších oblastí v Severní Americe
 • Rozrůst se na zahraničních trzích

Přístup

 • Průzkum chování zákazníků na cílových trzích
 • Využití Google Ads k získání statistik publika a zacílení kampaní
 • Úprava zahraničních verzí webových stránek pro nové cílové publikum
 • Spolupráce s certifikovaným partnerem Googlu, společností Search Engine People, na urychlení růstu v zahraničí

Výsledky

 • Úspěšná expanze do USA
 • Zvýšení prodejů o 30 % za jeden rok
 • V Severní Americe se v horizontu tří až pěti let předpokládají dvojnásobné tržby
 • Největší objem prodeje mimo Kanadu byl zaznamenám v USA, Izraeli, Jižní Africe a Austrálii

Společnost Synerion sídlí v Kanadě a nabízí řešení pro správu firem. Její nejznámější produkty Agile Workforce a Enterprise Workforce si už nainstalovalo 7000 zákazníků po celém světě. Největší výzvou pro ni bylo upoutat pozornost na nových trzích. Tento problém se rozhodla vyřešit pomocí Google Ads a výsledkem byla úspěšná expanze v Severní Americe.

Synerion sídlí v kanadském městě Mississauga a využívá síť prodejců po celé Severní Americe. Firmám všech velikostí nabízí software určený ke správě zaměstnanců a technologická řešení zajišťující automatizaci procesů v oblasti personalistiky nebo sledování docházky a pracovní doby.

Společnost si byla vědoma, že její hlavní produkty (Agile Workforce a Enterprise Workforce) mají potenciál uspět i v zahraničí, protože po personalistických systémech je všude poptávka. Stála ale před zásadním problémem – jak se postarat o to, aby si ji na nových trzích zákazníci všimli. „Víme, že máme široké a kvalitní portfolio,“ říká k tomu Paolo Gilfillan, marketingový a obchodní ředitel ze Synerion North America. „Největší výzvou ale bylo, aby se o nás zákazníci vůbec dozvěděli.“

V Kanadě Synerion používá propracovanou strategii digitálního marketingu v podobě SEO, příspěvků na blogu, sociálních médií a kampaní Google Ads. Když ale v roce 2011 padlo rozhodnutí expandovat do zahraničí, Gilfillan si uvědomil, že ji bude potřeba novým trhům přizpůsobit. Strategie byla totiž z velké části zaměřena na inbound marketing, takže bylo potřeba zajistit, aby nové publikum mělo přístup k informacím odpovídajícím místnímu prostředí.

Proto byla před vstupem na americký trh provedena analýza vzorců vyhledávání na internetu v různých geografických oblastech. „Shoda klíčových slov vám může hodně napovědět, o co je na lokálním trhu zájem,“ vysvětluje Gilfillan. „Na každém trhu mohou uživatelé vyhledávat úplně jiná slova.“ Po průzkumu chování zákazníků na jednotlivých trzích pak přišlo na řadu spuštění oddělených kampaní Google Ads pro Kanadu a různé oblasti v Severní Americe. Tyto kampaně přinesly užitečné informace o tom, jak na ně jednotlivá publika reagují, takže je pak bylo možné podle potřeby upravit.

Společnost se také na základě statistik z Google Ads rozhodla provést drobné změny v zahraničních verzích webových stránek. „Digitální marketing pro nás byl vždy jednou z priorit, ale při expanzi do zahraničí se stal prioritou číslo jedna,“ dodává Gilfillan.

Gilfillan se dále rozhodl urychlit růst na zahraničních trzích tím, že požádal o pomoc certifikovaného partnera Googlu, společnost Search Engine People, která mu pomohla s průzkumy trhu a vývojem digitálních kampaní. „Když se svěříte do péče ‚nějakému známému, který digitální marketing umí‘, nemusí to dopadnout dobře. I malé firmy si mohou dovolit spolupráci s řadou specializovaných agentur,“ myslí si Gilfillan. „Vybírejte z těch, které se nezaměřují jen na mediální náklady, ale spíš na vaše cíle a návratnost investic.“

Tato strategie se společnosti vyplatila, protože prodej v zahraničí za jeden rok vzrostl o 30 %, přičemž největší objemy zaznamenala v USA, Izraeli, Jižní Africe a Austrálii. „Návratnost investic je neuvěřitelná,“ dodává Gilfillan. „Chceme do digitálního marketingu investovat víc.“ Tento úspěch navíc ovlivnil i tempo růstu společnosti a její další cíle. Podle očekávání by se v horizontu tří až pěti let její tržby v Severní Americe měly zdvojnásobit.

Gilfillan připisuje zásluhu na vstupu na zahraniční trhy právě digitálnímu marketingu. „Digitální marketing vám za rozumnou cenu poskytne znalosti a informace, díky nimž se pak můžete přizpůsobit danému trhu a rychle na něm zvýšit tržby,“ uzavírá. „Mám takové heslo – tržby přichází až po marketingu.“

„Digitální marketing vám za rozumnou cenu poskytne informace, díky nimž se pak můžete přizpůsobit danému trhu a rychle na něm zvýšit tržby.“ Paolo Gilfillan, marketingový a obchodní ředitel společnosti Synerion North America