Kabam s pomocí Googlu uvedl hru společnosti Marvel na asijsko-pacifický trh.

Prozkoumejte strategii společnosti Kabam při uvádění hry Marvel: Contest of Champions na trh

Cíle

 • Expandovat s populární hrou Marvel: Contest of Champions na asijsko-pacifický trh se zaměřením na Japonsko, Hongkong a Tchaj-wan
 • Oslovit hlavní herní publikum lokalizovanými kampaněmi

Přístup

 • Získání cenných oborových srovnání a poznatků o jednotlivých kulturách
 • Vytvoření podpory pro lokalizované kampaně
 • Využití cílených kampaní ve Vyhledávání
 • Prioritizace reklamních kanálů a služeb Google podle výkonnosti na jednotlivých trzích

Výsledky

 • Hlavním hybatelem stahování při uvedení hry Marvel: Contest of Champions na trh byla služba YouTube (z hlediska objemu i kvality uživatelů)
 • Hra se na oslovených trzích umístila ve své kategorii mezi nejstahovanějšími deseti hrami pro systém iOS i Android
 • Kampaně ve vyhledávání zatím vygenerovaly více než 700% návratnost investic do reklamy
 • Hodnoty ceny za instalaci byly jedny z nejnižších ze všech dosavadních kampaní
 • Díky kvalitě uživatelů přicházejících přes Vyhledávání se tato cesta stala nejúspěšnějším kanálem z hlediska návratnosti investic

Přední světová společnost na poli mobilních her Kabam využila Vyhledávání Google a službu YouTube při uvádění hry Marvel: Contest of Champions na asijský tichomořský trh, získala za méně než rok miliony dolarů a umístila se mezi 10 nejstahovanějšími aplikacemi.

Od vzniku v roce 2006 vyrostla firma Kabam do pozice jednoho z předních světových poskytovatelů mobilních her. Hra Contest of Champions firmy Marvel se po uvedení na trh stala nejpopulárnější hrou v rámci společnosti a dosáhla více než 100 milionů stažení.

Když se společnost Kabam rozhodla rozšířit nabídku hry Marvel: Contest of Champions do Japonska, Hongkongu a na Tchaj-wan, už věděla, jak je důležité s pomocí klíčových poznatků získaných na těchto asijských tichomořských trzích upravit strategii expanze a jak lokalizovat kampaně pro oslovení cílového publika.

Volám všechny (super)hrdiny

Společnost Kabam požádala mezinárodní tým Google o pomoc s uvedením své nejpopulárnější hry na tyto trhy. Tento tým vytvořil lokalizované kampaně pro uvedení na trh a předal cenné kulturní informace a statistiky a oborové ukazatele pro každou cílovou zemi společnosti Kabam. Vytvořili strategii vstupu na trh založenou především na službě YouTube, protože ta má v asijsko-pacifickém regionu široký zásah. Tým využil také kampaně ve Vyhledávání, aby zapojil uživatele, které zajímá svět komiksů Marvel.

Strategie expanze realizovaná týmem Google umožnila rychlé a efektivní škálování hry na všechny trhy. Služba YouTube byla nejsilnějším hybatelem stahování hry Marvel: Contest of Champions ihned po uvedení na trh – z hlediska objemu i kvality uživatelů. Hra se proto na oslovených trzích umístila ve své kategorii mezi deseti nejstahovanějšími aplikacemi, a to jak pro systém iOS, tak i Android.

Důraz na hlavní kvality

Mezinárodní tým Google pomohl společnosti Kabam analyzovat výsledky výkonnosti marketingu. Tým se zaměřil na stanovení priority reklamních kanálů a služeb Google podle výkonnosti na jednotlivých trzích pro zvýšení celkové hodnoty pro nového uživatele.

„Dokud jsme si to nevyzkoušeli, neznali jsme potenciál svého vlastního marketingu. Teď známe sílu a potenciál služeb a můžeme plánovat vlastní uvádění na trh kreativněji a efektivněji,“ říká hlavní marketingový manažer pro akvizici uživatelů ve společnosti Kabam o analýze výkonnosti jejího marketingu firmou Google.

Kampaně společnosti Kabam ve Vyhledávací síti Google byly velmi úspěšné. Kanál vykázal za méně než rok růst z nuly na 3 miliony dolarů. Hodnoty ceny za instalaci byly jedny z nejnižších ze všech kampaní Kabam a díky kvalitě uživatelů přicházejících přes Vyhledávání se tato cesta stala nejúspěšnějším kanálem z hlediska návratnosti investic.

Vzhledem k výsledkům uvedení na asijský a tichomořský trh nyní společnost Kabam plánuje pokračovat v expanzi marketingu na YouTube i ve vyhledávání i v dalších zemích.

„Tak rychlého a efektivního růstu bychom nebyli schopni bez pomoci Googlu.“ Hlavní marketingový manažer akvizice uživatelů společnosti Kabam