Gelato ve spolupráci s Google Ads přináší světovému publiku digitální tisk

Zjistěte, jak firma pomocí Googlu pronikla na světové trhy s nabídkou cloudového tisku

Cíle

  • Oslovit miliony zákazníků po celém světě
  • Zvýšit efektivitu a udržitelnost tiskařského oboru s hodnotou 800 miliard dolarů
  • Vybudovat celosvětový inteligentní tiskový cloud

Přístup

  • Využití služby Google Ads k proniknutí na nové trhy
  • Využití sady služeb Google Marketing Platform k usnadnění správy rozvíjejícího se obchodu na mobilních zařízeních

Výsledky

  • Úspěšná expanze na nové trhy řízená z centrály v Oslu
  • Získání zákazníků ve více než 50 zemích světa
  • Zvýšení podílu mobilních zařízení na celkové návštěvnosti na 50 %

Gelato je oceňovaná společnost, která provozuje digitální tisk založený na inteligentním cloudu. Své služby nabízí firmám všech velikostí přímo ze své centrály v Oslu. Společnost se úspěšně etablovala na trzích ve více než 50 zemích světa. Tohoto úspěchu dosáhla díky službě Google Ads, kterou používá ke své propagaci.

Gelato je norská společnost založená v roce 2007, která se prosadila na globálním trhu. Dosáhla toho díky týmu digitálního marketingu složenému z pouhých tří lidí.

Firma se prosadila na zahraničních trzích ve vysoce konkurenčním oboru, jehož hodnota dosahuje 800 miliard dolarů. Místo týmu obchodních zástupců použila službu Google Ads a celou svou podnikatelskou činnost postavila na tiskovém cloudu. Tím se zbavila nutnosti pořizovat vlastní tiskárny.

Gelato byla jednou z prvních firem v Evropě, která své podnikání kompletně přesunula na cloud. Společnost využívá softwarovou platformu k propojení zákazníků s tiskárnami a dodavateli v jejich okolí. Služba je tak dostupná pro široký okruh lidí po celém světě. Gelato značně investoval do vylepšení uživatelského dojmu na mobilních zařízeních, což mimo jiné znamená, že jeho zákazníci mohou celou tiskovou úlohu sledovat a spravovat ze svého telefonu či tabletu.

Při oslovování globálního publika a rozšiřování činnosti na světové trhy Gelato plně spoléhá na digitální marketing se strategií založenou na Google Ads. Služba Google Ads se svým celosvětovým zásahem, solidní zásobou dat a podrobným cílením zajistila firmě Gelato maximální zviditelnění u zákazníků s pravděpodobným zájmem o tiskové služby. Přitom se podařilo dosáhnout i příznivé návratnosti investic.

Tento přístup v kombinaci s flexibilitou a svižností vlastních technologií umožnil značce dosáhnout působivých pokroků. Jedním z nich byla například úspěšná expanze v Austrálii. Firma se na tomto novém trhu prosadila, přestože tam nemá vůbec žádné zaměstnance.

Globální marketingové aktivity firmy Gelato zajišťuje tříčlenný tým marketingových manažerů v Oslu. Jejich hlavní motivací je zisk, kterého dosahují díky mimořádně efektivnímu využití rozpočtů na reklamy. Tato malá skupina lidí stabilně dosahuje nejlepších konverzních poměrů v oboru a obdivuhodné návratnosti investic. Tajemstvím jejich úspěchu je použití sady služeb Google Marketing Platform. Ta umožňuje správu většího počtu kampaní, se stovkami personalizovaných sdělení na mnoha různých zařízeních.

Společnost Gelato si v roce 2017 připomněla 10 let od svého vzniku. Výročí oslavila stabilním meziročním růstem ve dvouciferné výši. Generální ředitel a zakladatel společnosti Henrik Müller-Hansen je přesvědčen, že díky produktům a službám Googlu si Gelato povede stejně dobře i při dalším exportu digitálního tiskového cloudu na nové trhy. „Při rozšiřování firmy je Google Ads tím, co nás prodává,“ říká Henrik.

„Při rozšiřování firmy na světové trhy je Google Ads tím, co nás prodává.“ Henrik Müller-Hansen, generální ředitel společnosti Gelato