ManoMano expanduje na nové evropské trhy

Zpřístupnění potřeb pro kutily zákazníkům na celém světě s pomocí Googlu

Cíle

 • Držet se sezónních trendů
 • Pochopit, kdy a proč navštěvují zákazníci web firmy
 • Vytvořit nové nákupní příležitosti
 • Expandovat do Německa, Itálie, Španělska a Velké Británie

Přístup

 • Monitorování a předvídání modelového chování zákazníků při nákupech na zahraničních trzích
 • Porozumění konkrétním trendům spotřebitelů a charakteristikám jednotlivých trhů
 • Pochopení kulturních hledisek, která ovlivňují zájem o nákupy potřeb pro kutily
 • Optimalizace kampaní Google Ads
 • Aktivní zájem zákazníků v sezóně a během důležitých životních milníků
 • Lokalizace kampaní pro všechny nové země

Výsledky

 • Zdvojnásobení obratu mezi roky 2015 a 2016
 • 11 milionů návštěv webu ManoMano v říjnu
 • 2 miliony zákazníků
 • Obrat 90 milionů EUR

Společnost ManoMano.com sídlí v Paříži a byla založena v roce 2013 s cílem zpřístupnit potřeby pro kutily všem lidem. S pomocí služeb Google tuto misi od roku 2015 naplňuje úspěšnou expanzí do Španělska, Itálie a Velké Británie. V roce 2016 dosáhla obratu 90 milionů EUR.

Firma ManoMano nabízí přes 1,6 milionu produktů od více než 1200 dodavatelů. Jejím primárním cílem bylo zpřístupnit potřeby pro kutily všem lidem.

Firma si všimla, že se trh potřeb pro kutily silně mění podle sezóny a neustále se vyvíjí. Proto bylo důležité sledovat trendy a pochopit, kdy zákazníci nejpravděpodobněji přijdou na web. Firma ManoMano věděla, že k růstu potřebuje identifikovat další podněty vedoucí k nakupování a komunikovat s potenciálními zákazníky právě v takových chvílích.

Po tomto zjištění se firma ManoMano v roce 2015 rozhodla rozšířit záběr své nabídky z oboru železářství, elektrických výrobků, nářadí a nábytku na Španělsko a Itálii – a o pomoc požádala Google. Přála si, aby jí Google pomohl určit hlavní nákupní trendy zákazníků při současném zachování dosavadního flexibilního přístupu k online prodeji na základě dat.

ManoMano se soustředí na práci s daty, a proto je klíčem k jejímu růstu služba Analytics, která pomáhá při monitorování a předvídání modelového chování zákazníků při nákupech na zahraničních trzích.

Google poskytl základní statistiky a data potřebná pro expanzi do Španělska a Itálie. Podle těchto statistik bylo zřejmé, jak zákazníky zapojit nejen v době sezónních trendů, ale také při důležitých životních změnách, jako je zakoupení prvního domu nebo bytu.

Firma ManoMano také požádala Google o optimalizaci kampaní Google Ads a o pomoc při lokalizaci webu a digitálních kampaní pro všechny nové trhy.

Po úspěšné expanzi do Španělska a Itálie v roce 2016 požádala společnost ManoMano Google o podporu při vstupu na nové trhy ve Velké Británii a Německu.

Ředitel pro akvizice a data Maxime de Baillon si všímá, že „při vstupu do nových zemí je díky nedocenitelným datům od Googlu stále snadnější nastavit správné marketingové cíle“.

Ve spolupráci s Googlem přišla firma ManoMano také s akcí #ManoMakersDay, při které se sešli tvůrci videí na YouTube z celé Evropy, aby si společně užili svou vášeň ke kutilství. Kampaně Google Ads podpořily povědomí o značce a značně zvýšily návštěvnost webu.

Mezi roky 2015 a 2016 se obrat více než zdvojnásobil a toto tempo růstu pokračuje i nadále. Dnes má ManoMano po celé Evropě 2 miliony zákazníků a lokalizované stránky v Belgii, Francii, Německu, Itálii, ŠpanělskuVelké Británii. V říjnu stránky navštívilo více než 11 milionů uživatelů a společnost pokračuje v úspěšném rozvoji.

„Google nám velmi pomohl. Ke každému trhu nám dal statistiky a přehledná data a poskytl nedocenitelnou pomoc při lokalizaci.“ Maxime de Baillon, ředitel pro akvizice a data