Mezinárodní expanze začíná u místních zákazníků

Základem úspěšného vstupu na nový trh je důkladný průzkum

Pustit se na nový a potenciálně zajímavý trh je určitě lákavé. Důležité však je udělat si předem průzkum místní demografie, jazyka i kultury. Když budete znát zvyklosti nových potenciálních zákazníků, snáze si získáte jejich důvěru a předstihnete konkurenci.

Nespoléhejte se na nových trzích jen na štěstí

Máte z nového trhu opravdu dobrý pocit? To je skvělé, ale pouze na tom úspěch své firmy v novém prostředí nestavte. Pokud si před expanzí provedete výzkum trhu, může se vám to mnohonásobně vrátit. Dobrou zprávou je, že zjišťování zájmů a vášní zákazníků na novém potenciálním trhu nikdy nebylo jednodušší.

Market Finderem prozkoumáte potenciální trhy a dozvíte se, co je (na základě vašich priorit) pro firmu nejlepší. Nic nenecháváme náhodě. Nabízíme vám výsledky průzkumů trhu, od rozsáhlých přehledů spotřebitelských trendů až po procento uživatelů chytrých telefonů v cílové zemi. Díky těmto informacím můžete být vždy v novém prostředí o krok napřed. Market Finder se snaží všechno zjistit, stejně jako byste měli vy. K potenciálním novým trhům zde najdete nejrůznější informace – například disponibilní příjem na obyvatele, průměrný věk zákazníků i to, jak často se na trhu používá internet. S Market Finderem získáte potřebné a aktuální informace a předstihnete konkurenci, ještě než na trh vstoupíte.

Dobře si vyberte

Pokud se nemůžete rozhodnout, na který ze dvou nebo tří podobných trhů vstoupit, Market Finder vám s hledáním a prioritami pomůže. Využívá data z online vyhledávání po celém světě a můžete se tak podívat, jaká klíčová slova se v zemi vyhledávají nebo jaký je odhadovaný disponibilní příjem na obyvatele. Dozvíte se také o konkurenci u každého klíčového slova podle trhů a jazyků.

Přizpůsobte si digitální strategii

Se službou Google Analytics budete mít web, marketing i ceny pod kontrolou a v případě potřeby můžete směle rozhodnout, jak je dále přizpůsobit. Díky Analytics zjistíte, jakými marketingovými kanály k vám na web zákazníci přicházejí a jaké akce udělali, než u vás nakoupili. Pokud máte v nové zemi stránku na sociálních médiích, změřte si pomocí Analytics její úspěšnost. Aktivitu uživatelů na webu můžete také propojit se svými obsahovými reklamami a ty nejvýkonnější využívat, kde je to na webu nejvýhodnější.

Ulric Jerome, provozní ředitel a partner špičkového módního maloobchodu Matchesfashion.com's o službě Google Analytics říká, že jim pomohla při významné celosvětové expanzi, a upozorňuje, že „v každé zemi je postoj k digitálním médiím jiný, a pokud chcete uspět, musíte svou digitální strategii zemi, která vás skutečně zajímá, dobře přizpůsobit“.

Proveďte si výzkum spotřebitelských trendů

Při vstupu na nový trh se průzkum chování spotřebitelů vždy vyplatí. Pokud byste rádi věděli, jak by se s vašimi produkty nebo službami pracovalo na mobilních zařízeních, zkuste se do Market Finderu podívat. Dozvíte se, jak jsou v dané zemi mobilní telefony rozšířené, jak často na nich uživatelé nakupují a jaké na nich obecně provádějí online aktivity.

Extra tip: Jak vybrat zemi na expanzi

Vyzkoušejte Market Finder! Jedná se o komplexní digitální nástroj, který vám s mezinárodní expanzí pomůže. Najdete zde pro svoji firmu nové zákazníky z celého světa a na nový trh se dobře připravíte. Jednoduše do nástroje přidejte svůj firemní web. Najde vám relevantní kategorie i vhodné trhy, kam by se daly tyto kategorie produktů a služeb exportovat. Země seřadí podle průměrných doporučených nabídek služby Google Ads a důležitých dat ze zdrojů, jako je Google, Světová banka, zpráva Doing Business od Světové banky atd.