Lokalizace, zkoušení a implementace

Svou lokalizovanou aplikaci otestujte

Vyzkoušejte ji na značkách a modelech zařízení, jež jsou na cílovém trhu nejběžnější. Pečlivě zkontrolujte uživatelské rozhraní, zda nenarazíte na problémy s formátováním a prezentací. Požádejte o kontrolu rodilého mluvčího.

Proveďte testování verze beta

Naplánujte si v klíčových zemích testování verze beta. Získejte reálnou zpětnou vazbu od zahraničních uživatelů.

Naplánujte mezinárodní marketingové aktivity

Od okamžiku uvedení na trh mějte připravenou kampaň na aplikaci a marketing přizpůsobený dané zemi. Využijte generátor odznaků Google Play k vytvoření lokalizovaných odznaků pro weby či marketingové materiály. Vygenerujte obrázky do propagačních materiálů využívající snímky obrazovky z lokalizované verze aplikace.

Po uvedení aplikace poskytujte zahraničním uživatelům podporu

Sledujte hodnocení, recenze, stahujte statistiky a hledejte, zda nenarazíte na problém, který by mohl mít dopad na vaše uživatele. Je-li to možné, uvažujte o vytvoření jazykově určených skupin či fór pro uživatele.

Procházejte uživatelské recenze a odpovídejte na ně

Je třeba vědět, co si uživatelé o vaší aplikaci myslí. Odpovídejte na recenze, okamžitě opravujte problémy, které nezachytilo testování.

Provádějte experimenty se zápisem v obchodě Google Play

Až na novém trhu začne růst počet návštěv vašeho zápisu v obchodě Play, experimentujte, abyste zjistili, jaký text a jaké obrázky fungují nejlépe. Můžete najednou používat až 5 verzí.

Tip

Podrobnějším průvodcem expanzí na nové trhy, který obsahuje data a statistiky ke klíčovým trhům, je Going Global Playbook.